WebNexus Nieuws

Waarom één marketingbureau niet genoeg is (en wat je eraan doet)

Tristan Fleerkate

Marketeer

13 Feb 2026 10 min lezen 78 views
Illustratie van ondernemer met meerdere marketingdiensten zoals SEO en webdesign op blauwe achtergrond.

Een marketingbureau kiezen lijkt voor veel ondernemers een belangrijke beslissing. Sommige ondernemers zweren bij één marketingbureau dat allerlei verschillende services aanbiedt. Deze manier van werken lijkt optimaal, maar dat is het niet. Sterker nog: op de lange termijn kost het vasthouden vaak geld en gaat de one-stop-shop ten koste van je concurrentiepositie. Waarom is één marketingbureau niet genoeg voor de moderne ondernemer, en wat zijn de betere alternatieven?

Het probleem bij het kiezen van één marketingbureau

Het lijkt ideaal om al je marketing uit te besteden aan één bureau dat alles aanbiedt. Wanneer je een marketingbureau kiest, oogt een full service aanpak overzichtelijk en efficiënt. Of het nu gaat om SEO marketing, het hosten van je website of het creëren van nieuwe content, de one-stop-shop heeft meestal alles in huis. Bovendien krijg je met een abonnement maandelijks maar één factuur en lijkt al je marketing goed op elkaar afgestemd.

In de praktijk kom je er vaak achter dat de gemaakte plannen van het marketingbureau niet volledig tot hun recht komen. Omdat het marketingbureau alles aanbiedt, ontbreekt echte specialisatie. Het gevolg: oplossingen die beperkt resultaat opleveren. Concurrenten die gespecialiseerde marketeers gebruiken, boeken vaak betere resultaten.

Dit kun je vergelijken met een restaurant in een toeristische winkelstraat dat naast pizza’s ook sushi, belegde broodjes, tapas en BBQ-gerechten op de kaart heeft staan. De kans is klein dat de kok uitblinkt op al deze gebieden. Hetzelfde geldt voor een marketingbureau dat alle services in huis heeft: het is vrijwel onmogelijk om diepgaande kennis te hebben over SEO marketing, het maken van podcasts en het optimale design van een website. Een gebrek aan specialisatie leidt vaak tot middelmatige prestaties op meerdere gebieden. Dat is problematisch voor opdrachtgevers, die er veel belang bij hebben hun merk direct goed op de kaart te zetten.

Specialisatie versus generalisme

Binnen de marketingwereld zijn er twee stromingen te onderscheiden: marketingbureaus die zich specialiseren in een bepaald contentgebied, en de one-stop shops die proberen vrijwel alle marketingdisciplines onder één dak te hebben. Het gebruik van zowel specialisten als generalisten gaat gepaard met voor- en nadelen.

De voordelen van specialisatie.

Het grootste voordeel van samenwerken met een zeer gespecialiseerd marketingbureau is het feit dat zij op een bepaald gebied absolute specialisten in huis hebben. Hierdoor is de kans op maximale resultaten wat betreft bijvoorbeeld SEO marketing een stuk groter dan bij een one-stop marketingbureau. Ook zou je kunnen stellen dat gebruikmaken van een gespecialiseerd bureau behoorlijk wat tijd en kosten kan besparen: dit bedrijf weet immers dankzij zijn ervaringen al wat wel kan werken voor jou, en vooral ook wat niet gaat werken. Je zult dus geen (of een minder lange) Trial & Error periode meemaken.

De nadelen van specialisatie.

Aan de andere kant komt specialisatie van het marketingbureau ook met nadelen. Het grootste probleem is dat een dergelijk bureau geen optimaal totaalpakket kan bieden, waardoor resultaten altijd suboptimaal zullen blijven. Zo kan een specialist voor jouw bedrijf een parel van een website maken, maar blijven de bezoekers alsnog weg wanneer de SEO-marketing niet goed geregeld is.

Om dit probleem op te lossen zul je weer een andere specialist in de arm moeten nemen, aan wie je nogmaals jouw opdracht uit moet leggen. Uiteraard moet het werk van deze nieuwe specialist wel aansluiten op het eerdere werk van marketingbureaus. Met een beetje pech heb je voor je het weet contact met vijf marketingbureaus (die jij moet aansturen!) met vijf verschillende facturen.

De voordelen van generalisme

Generalisme kan dit probleem oplossen, omdat je met deze manier van werken bij één marketingbureau toegang krijgt tot alle verschillende vormen van reclame maken. Hierdoor heb je één duidelijke communicatielijn en krijg je gelukkig ook maar een enkele maandelijkse marketingfactuur in je mailbox.

One-stop shops bieden bovendien vaak de mogelijkheid om een abonnement af te sluiten, waarmee je verzekerd bent van ondersteuning op het gebied van marketing, bijvoorbeeld wanneer het gaat om het hosten van je website. Dit maakt structurele marketing mogelijk, en voorkomt dat je constant werkt op projectbasis.

De nadelen van generalisme

Het grote nadeel van generalisme is al eerder besproken in dit artikel: generalisten weten van heel veel marketingzaken de basis, maar zijn nergens in gespecialiseerd. Daardoor zullen de resultaten die ze op een bepaald gebied boeken altijd suboptimaal zijn ten opzichte van meer gespecialiseerde concurrenten. Bovendien zijn generalisten doorgaans behoorlijk duur: ze bieden allerlei verschillende diensten aan, wat ervoor zorgt dat ze relatief hoge kosten moeten dekken om hun marketingbureau winstgevend te houden.

Het multi-bureau model uitgelegd

Veel ondernemers kiezen er met het oog op de verschillende voor- en nadelen van generalisten en specialisten voor om gebruik te maken van meerdere marketingbureaus. Zo hebben zij bijvoorbeeld een eigen websitebouwer die vaak ook de webpagina host, maar gebruiken zij voor de algehele content (bijvoorbeeld de branding, doelgroep en tone of voice) een gespecialiseerd marketingbureau. SEO teksten zijn dan weer uitbesteed aan een andere specialist, bijvoorbeeld een freelancer.

Dit is een multi-bureau model, waarmee je ervoor zorgt dat verschillende specialisten voor je bedrijf aan het werk zijn. Onder meer via diverse online marktplaatsen kun je veel zeer gespecialiseerde ZZP’ers en kleine marketingbureaus vinden.

Dit kan goede resultaten opleveren wanneer het proces gestroomlijnd is. Grote bedrijven zorgen ervoor dat zij zelf een marketingmedewerker in dienst hebben die hiervoor moet zorgen: deze zet bij verschillende bedrijven de lijnen uit, en zorgt ervoor dat content goed op elkaar aansluit.

Voor veel MKB-ondernemers is een dergelijk multi-bureau model echter niet haalbaar. Wie toch gebruik wil maken van de kwaliteiten van specialisten (en dus de one-stop shop vermijdt) zal zich erbij neer moeten leggen zelf de opdrachten naar verschillende marketingspecialisten uit te zetten.

Dit kost helaas tijd (en dus geld) omdat marketingbureaus vaak niet met elkaar communiceren: dit betekent bij vijf verschillende specialisten dat je vijf keer hetzelfde kennismakingsgesprek voert, vijf keer marketingvoorstellen beoordeelt en vijf keer per maand een factuur betaalt.

Hoe Webnexus dit oplost

Het probleem van specialisme, generalisme en het gebruik van multi-bureau marketing wordt opgelost door Webnexus. Dit is een nieuw platform, dat werd opgericht door de ervaren marketeer Peter Dragstra.

“De tijd van de one-stop-shop marketingbureaus is voorbij”, zo stelt Peter. “Specialisatie wint.”

Om specialisatie door te voeren, is het volgens Peter wel nodig om verschillende bureaus bij elkaar te brengen. Hierin voorziet hij met Webnexus: ervaren experts van dit platform koppelen verschillende gespecialiseerde bureaus (of ZZP’ers) aan elkaar om gezamenlijk projecten van ondernemers op te pakken.

“Wij zijn geen marktplaats waar je zelf moet zoeken”, aldus Peter. Door experts van Webnexus de beste marketingbedrijven voor jouw onderneming bij elkaar te laten zoeken, wordt binnen jouw eigen budget een ‘dream team’ samengesteld. Daarbij geldt de specialist van Webnexus als een spin in het web en een centraal aanspreekpunt.

Dit concept wordt door Peter ‘plug-in’ marketing genoemd. Een nieuwe manier van werken die de nodige voordelen met zich meebrengt: je hoeft niet langer zelf allerlei verschillende marketeers te benaderen, je hoeft jouw behoefte of plan niet vijf keer uit te leggen, je content blijft gestroomlijnd en de kosten worden transparant in beeld gebracht.

De resultaten van Webnexus spreken voor zich: uit cijfers blijkt dat ondernemers 75% minder tijd kwijt zijn aan coördinatie met marketingbureaus wanneer zij van Webnexus gebruikmaken. Op het gebied van klanttevredenheid scoort Webnexus een Google score van 4,9 (maximale score is 5). Het platform werkt samen met een groot aantal marketingbureaus en heeft in korte tijd al honderden bedrijven geholpen met een oplossing op maat.

Zo werkt het in de praktijk

Hoog tijd dus om de werkwijze van Webnexus in kaart te brengen. Hoe probeert Peter met zijn bedrijf MKB-ondernemers maximaal te ondersteunen in hun marketingbehoefte?

Stap 1: de kennismaking

Wanneer je contact opneemt met Webnexus krijg je eerst een adviesgesprek aangeboden, dat geheel gratis en vrijblijvend is. In dit telefonische verkenningsgesprek wordt gekeken naar de marketingbehoefte die jouw bedrijf heeft, en de verschillende oplossingen die jouw onderneming verder kunnen ondersteunen.

Dit adviesgesprek is geen verkapt verkooppraatje: het is een kort maar krachtig gesprek (ongeveer 30 minuten) waarin de marketingspecialist van Webnexus luistert naar wat jij nodig hebt. Wat zijn bijvoorbeeld je doelen, en welk budget heb je hiervoor?

Stap 2: een gratis marketingplan

Naar aanleiding van dit gesprek zal de specialist van Webnexus een gratis en onafhankelijk marketingplan opstellen. Hierin staat onder meer een analyse van de markt en concurrentie, ontvang je advies over de kanalen waarop jij je doelgroep het beste kunt bereiken en krijg je ook een beter beeld van het budget dat nodig is om resultaten te behalen.

Ook worden concrete vervolgstappen aangegeven in dit marketingplan: je bent hierna vrij om dit pad samen met Webnexus te bewandelen, maar kunt aan de hand van deze informatie ook zelf aan de slag gaan. “Het plan is ook bruikbaar als je uiteindelijk niet met ons werkt”, zo stelt Peter zelf.

Stap 3: match en introductie

Besluit je verder te gaan met Webnexus, dan zal jouw accountmanager voor jou de bedrijven zoeken die het beste aansluiten bij jouw marketingbehoeften. Webnexus stelt in feite jouw ‘dream team’ samen op basis van de gewenste ervaring en kwaliteiten, en zorgt er bovendien voor dat alles binnen je budget past.

Webnexus is zelf geen marketingbureau, maar brengt voor jou in kaart welke diensten je nodig hebt en welke specialisten daar het beste bij passen.

Uiteraard zullen er niet zomaar allerlei processen in gang worden gezet zonder jouw medeweten. Je krijgt een persoonlijke introductie waarbij de verschillende specialisten aan je voorgesteld worden, en krijgt de kans om waar gewenst zaken bij te sturen.

Stap 4: Groei en support

Via jouw persoonlijke dashboard op Webnexus kun je het proces eenvoudig volgen. Je ziet waar de verschillende marketingbureaus mee bezig zijn en hoe het proces vordert. Voor vragen hoef je geen contact op te nemen met de verschillende bureaus: je hoeft alleen met je accountmanager te bellen.

Webnexus zorgt voor continue optimalisatie: een samenwerking met het platform zorgt dus voor continuïteit en constante ondersteuning. Zo verzeker jij je als MKB’er van de kennis en kunde van marketingspecialisten, zonder de nadelen die gepaard gaan met multi-bureau samenwerkingen.

Conclusie: specialisatie via Webnexus wint

Veel ondernemers kiezen er nog steeds voor gebruik te maken van een one-stop-shop marketingbureau. Dit klinkt als een slimme oplossing om gestroomlijnd op allerlei verschillende contentgebieden bediend te worden, maar het brengt ook de nodige problemen met zich mee. Met name het feit dat een one-stop-shop bureau zich niet specialiseert, zorgt voor suboptimale resultaten en relatief hoge kosten.

Kiezen voor meerdere specialisten kan een oplossing bieden voor dit probleem. Ook dit zorgt voor complicaties, want hoe weet je of jij het juiste gespecialiseerde marketingbureau gevonden hebt?

Om goede resultaten te halen, zullen meerdere marketingbureaus bovendien samen moeten werken, wat ervoor zorgt dat jij als ondernemer constant de ‘vinger aan de pols’ moet houden. Bovendien krijg je met multi-bureau marketing elke maand weer verschillende facturen, die het er niet overzichtelijker op maken.

Met zijn platform Webnexus biedt Peter Dragstra een slimme oplossing voor deze problemen. De ervaren experts van Webnexus stellen aan de hand van jouw wensen, eisen en budget een ‘dream team’ op van specialisten, en zorgen ook voor de aansturing. Via het Webnexus dashboard kun je dit proces (en de resultaten) op de voet volgen.

Op deze manier krijg je toegang tot gespecialiseerde marketing via meerdere bureaus (één marketingbureau is immers niet genoeg), maar ben je niet langer tijd kwijt aan communicatieve en administratieve rompslomp.

Ben jij benieuwd wat Webnexus voor jouw bedrijf kan betekenen? Vraag dan snel het gratis adviesgesprek aan en verken samen met de specialisten van Webnexus jouw mogelijkheden.

Tristan Fleerkate

Ecoteers

Marketeer

Tristan rolde ooit per toeval de marketingwereld in, maar voelde zich al snel thuis. Met heel wat jaren ervaring achter zijn naam heeft de van oorsprong sportverslaggever een grote interesse in politiek en economie. Hij gaat geen onderwerp uit de weg en vindt het leuk om moeilijke onderwerpen begrijpelijk op te schrijven. Naast vele uren vol onderzoek en speurtochten naar het laatste nieuws is de bescheiden en vriendelijke Tristan een fanatiek hardloper die meerdere marathons per jaar aflegt.

6+ jaar ervaring
Online Marketing Copy-Writing

Vond je dit artikel nuttig?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang wekelijks de beste marketing tips.